Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Skřivánek odchází z Mladé fronty

Tomáš Skřivánek opouští Savovovo vydavatelství, poněvadž chce být šéfem rozhlasu.

Tomáš Skřivánek. Foto: Vojta Herout

Tomáš Skřivánek na listopadové akci Médiáře. Foto: Vojta Herout

Vydavatelství Mladá fronta Františka Savova opouští Tomáš Skřivánek, dosavadní ředitel divize Euro E15. Je to kvůli tomu, že momentálně kandiduje na místo generálního ředitele Českého rozhlasu. V tendru je mezi pěticí finalistů. „K 9. prosinci, tedy ke dni podání projektů, jsem zároveň podal rezignaci v Mladé frontě,“ řekl Médiáři Skřivánek. Byl také členem představenstva Mladé fronty, tento týden uplyne měsíční výpovědní lhůta s funkcí spjatá.

Skřivánek začínal jako reportér MF Dnes, v roce 2000 stál u zrodu portálu Peníze.cz. Do Mladé fronty přišel na podzim 2007, aby tam založil a vedl bezplatný ekonomický deník E15. V březnu 2011 se ve firmě stal ředitelem divize ekonomických titulů. V listopadu 2013 převzal i roli šéfredaktora týdeníku Euro, šéfování obou titulů nicméně zanechal v červenci 2014.

Divize Euro E15 Mladé fronty by se nicméně měla dělit. Řadu titulů Mladé fronty se totiž chystá odkoupit mediální firma Czech News Center Daniela Křetínského a má se za to, že součástí transakce bude i ekonomický deník E15, zatímco Euro zůstane Savovovi.