V hale C na pražské Balabence se v úterý na konferenci Retail in Detail mluvilo o inovacích v maloobchodě, viz Twitter. Jak se ovlivňuje restaurační byznys a retail, přiblížil pro náš Retailek Martin Dlouhý z Uga. Jaké inovace chystá prodejní portál Aukro, nám řekl jeho šéf Václav Liška.

Skřivánek šéfem centrální redakce Deníku

Tomáš Skřivánek jde od Daniela Křetínského k Pentě, z CN Invest do Vltava Labe Media.

Tomáš Skřivánek

Tomáš Skřivánek. Foto: Vojta Herout

Novým šéfredaktorem centrální redakce regionálních novin Deník vydavatelství Vltava Labe Media skupiny Penta bude od pondělí 14. listopadu Tomáš Skřivánek, dosavadní konzultant mediální společnosti CN Invest, sesterské firmy vydavatelství Czech News Center Daniela Křetínského. Tam se staral o eventy. Předtím byl osm let v Mladé frontě, jako šéf divize E15 a Euro, zodpovědný také za E15 weekly, Profit a Strategii. Do CN Invest přešel letos na jaře, když firma koupila právě část titulů Mladé fronty, včetně zmíněných.

Dosavadní šéfredaktorka centrální redakce Marie Dlouhá přebírá pozici hlavní manažerky redakcí Deníků. „Vybudovat silnou centrální redakci, která bude fungovat jako dodavatel textů, datové žurnalistiky i videoobsahu, pro všechny regionální redakce, považuji za klíčový prvek transformace Deníku do digitální éry,“ uvedl Skřivánek. Deník má i čerstvé eventové oddělení.