Tým webu Hlídací pes uvádí svou druhou knihu Babiš. Vůdce pro 21. století. Pokřtil ji koblihou.

Sobek opustil Vaculika, pro Fio banku dělá dál

Bývalý kreativní ředitel agentury Made by Vaculik Pavel Sobek pokračuje v konceptu.

Jakub Kohák při tvorbě kampaně pro Fio

Jakub Kohák při tvorbě kampaně pro Fio

Po dvou letech odešel z agentury Made by Vaculik její kreativní ředitel Pavel Sobek. Do pražské pobočky slovenské agentury nastupoval v květnu 2014, ve funkci končil s letošním dubnem, v květnu a v červnu ještě s agenturou externě spolupracoval. Navzdory odchodu z Made by Vaculik nicméně Sobek dál pracuje pro Fio banku, pro níž agentura dřív dělala. Sobek s bankou pokračuje v marketingovém konceptu Nad e-maily diváků, jehož hlavní postavou je Jakub Kohák.

„S Pavlem jsme se potkávali při všech předchozích fázích kampaně včetně tendru, takže pokračování s duchovním otcem konceptu je pro nás v současné situaci logickým krokem,“ podotkl marketingový ředitel Fio banky Jan Bláha. Čerstvý spot s Kohákem zveřejnila Fio banka minulý týden, má sportovní tematiku a propaguje běžný účet.

Sobek se v minulosti podílel i na kampaních Komerční banky, GE Money Bank či lotyšské Parex Bank.

Z jeho aktuálního sdělení pro tisk vyplývá, že Fio banka už s Made by Vaculik nekooperuje. V segmentu ale nedávno získala jiného klienta, a to českou pobočku Raiffeisenbank. Pro ni Vaculik dělá od července. Dosavadní agenturu Raiffky McCann Prague nahradil Vaculik díky tomu, že na Slovensku už dvacet pracuje pro její sesterskou Tatra banku.