Druhou řadu komediálního seriálu Autobazar Monte Karlo s Petrem Čtvrtníčkem, Jaroslavem Pleslem a Lucií Polišenskou nasadí letos v říjnu internetová televize Stream.cz. Druhá řada bude mít 11 dílů. Vznikla opět v produkci Negativ kolem Milana Kuchynky. Nově režíruje Andy Fehu. Scenář zase napsali Robert Geisler a Tomáš Hodan. Hrají též Eva Nosálková-Leinweberová, Lubor Šplíchal, Leoš Noha, Martin Myšička, Pavel Šimčík nebo Ondřej Bauer.

Soud potvrdil převzetí české BBC

Zamítnutím kasační stížnosti Českého rozhlasu končí spor o změnu majitele tuzemské pobočky rádia BBC.

  • ČTK
  • 19. 08. 2014 15:16
Novým majitelem BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Majitelem tuzemské BBC je francouzský koncern Lagardere, jehož českou pobočku řídí Michel Fleischmann. Foto: Profimedia.cz, Stanford

Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost Českého rozhlasu ve sporu, ve kterém se rozhlas domáhal zrušení převodu české stanice BBC do mediální skupiny Lagardere. Informovala o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která o převodu rozhodovala.

Český rozhlas nejprve napadl loňské rozhodnutí, kterým vysílací rada s transakcí souhlasila. Po neúspěchu u Městského soudu v Praze, který žalobu Českého rozhlasu zamítl, se věcí zabýval Nejvyšší správní soud. Po jeho verdiktu je správní řízení ukončeno a původní rozhodnutí vysílací rady bylo potvrzeno. „Správní řízení o změně obchodního podílu ve společnosti provozovatele BBC Radiocom (Praha) je tak ukončeno a rozhodnutí rady bylo správními soudy potvrzeno,“ informuje regulátor.

Společnost BBC Radiocom s Českým rozhlasem spolupracovala až do loňského převzetí firmou Lagardere Active ČR. Od té doby se rozhlas snažil proti tomuto kroku vystupovat, mimo jiné trval na podmínce vysílat v rámci BBC dopoledne a odpoledne bloky dodávané právě Českým rozhlasem.

Lagardere naopak začal využívat vlastní materiály připravované v rámci projektu Zet, což podle něj zákon i licenční podmínky umožňují. V tomto soudním sporu dal Městský soud v Praze za pravdu naopak Českému rozhlasu, když zamítl žalobu BBC Radiocom proti pokutě 100.000 Kč za porušení licenčních podmínek.

Lagardere Active ČR je českou pobočkou nadnárodní mediální skupiny Lagardere. Provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2 nebo Bonton.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr