Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Špinar přešel z Googlu do Mitonu, je tam šéf

David Špinar vyměnil na internetu nadnárodní gigant za místní investiční skupinu.

David Špinar. Foto: David Bruner pro Blue Events

David Špinar. Foto: David Bruner pro Blue Events

Ke konci září odešel David Špinar z české pobočky amerického internetového gigantu Google, kde dva roky působil na pozici head of performance (šéf výkonnostního marketingu), od října je generálním ředitelem (CEO) Mitonu, investiční skupiny se sídlem v Jablonci nad Nisou. Miton stál u zrodu online projektů Slevomat.cz, Heureka.cz, Rohlík.cz, Restu.cz, Twisto.cz a desítky dalších serverů. O novém místě dal Špinar vědět prostřednictvím sociálních sítí.

Miton vznikl v roce 2000 jako společný projekt Michala Jiráka,Tomáše Matějčka, Ondřeje Rašky a Milana Zemánka. V roce 2013 tým rozšířil Tomáš Hodboď, který předtím s Mitonem vybudoval český srovnávač cen Heureka.cz a projekt vedl i po jeho prodeji společnosti Allegro.

V loňském roce 2015 se přidal Václav Štrupl, který v roce 2005 spoluzakládal internetovou agenturu H1.cz, kterou pak v roce 2011 prodal společnosti Ataxo, s Mitonem pak založil e-shop s designovými doplňky do bytu a nábytkem Bonami.cz. Mezi spoluzakladateli a vlastníky H1.cz byl také Špinar, který „Hájedničce“ šéfoval do jara 2014, než ji od Ataxa koupila nadnárodní komunikační skupina WPP.