Televize Prima Zoom přináší čtyři rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) přichází týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Prima Zoom je dává od 19. do 22. června vždy od 20.00.

Stát pranýřuje hlavně reklamy na doplňky stravy

Z 33 nevyhovujících reklam, zjištěných loni inspekcí, je nejvíc těch na doplňky stravy.

Celkem 33 nevyhovujících reklam zjistila Státní potravinářská a zemědělská inspekce, pracující pod ministerstvem zemědělství, v roce 2016 na českém trhu. Na nejvíc z nich inspektoři přišli v segmentu prodeje doplňků stravy, zejména prodávaných na internetu. Mezi nejčastější prohřešky přitom patřilo uvádění zavádějících informací a použití nepovolených zdravotních, případně i léčebných tvrzení. Ze zákona nelze žádné potravině připisovat vlastnosti léčby – to je vyhrazeno pouze léčivům.

Potravinářská inspekce kontroluje reklamy na potraviny od srpna 2015, zabývá se inzeráty v tisku, na internetu, v letácích či v obchodech. Naopak nemůže kontrolovat reklamu v rozhlasu a televizi. Ty jako regulátor hlídá Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, také ta reklamy na doplňky stravy často kritizuje. Inspekce také nedosáhne na e-shopy provozované mimo Evropskou unii, na ty upozorňuje aspoň prostřednictvím varovného seznamu na webu.