Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Stream.cz nasadí starší sitcomy z BBC

Převzaté pořady dá český Stream najednou po celých řadách. Jako Netflix, ale zdarma.

Červený trpaslík

V nabídce bude mimo jiné sci-fi cyklus Červený trpaslík

Čtyři sitcomy z produkce britské veřejnoprávní televize BBC z let 1988 až 2007 uvede bezplatně přístupná internetová televize Stream.cz portálu Seznam.cz. „Tuzemští diváci je uvidí vůbec poprvé najednou, zdarma, legálně a s českým dabingem,“ uvedla firma. Od BBC má na jejich šíření půlroční licenci.

Sitcomy z BBC na Streamu

„Původní hrané sitcomy patří na Streamu k nejpopulárnějším a v našich aplikacích k nejsledovanějším. Hledali jsme proto pro diváky tvorbu, která by byla svým způsobem blízká Kanceláři Blaník a Autobazaru Monte Karlo,“ podotkl šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř.

Stream.cz pokračuje i v uvádění vlastní tvorby. Letos jde o čtvrtou řadu reality show Zpátky na vrchol, populárně-naučné týdeníky Svět zítřka a Tisíce lidí zajímá či premiérové díly Jídla s.r.o. Zahraniční obsah doplní v průběhu února čtyři filmy z minulých ročníků festivalu Jeden svět.