V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Stream.cz nasadí starší sitcomy z BBC

Převzaté pořady dá český Stream najednou po celých řadách. Jako Netflix, ale zdarma.

Červený trpaslík

V nabídce bude mimo jiné sci-fi cyklus Červený trpaslík

Čtyři sitcomy z produkce britské veřejnoprávní televize BBC z let 1988 až 2007 uvede bezplatně přístupná internetová televize Stream.cz portálu Seznam.cz. „Tuzemští diváci je uvidí vůbec poprvé najednou, zdarma, legálně a s českým dabingem,“ uvedla firma. Od BBC má na jejich šíření půlroční licenci.

Sitcomy z BBC na Streamu

„Původní hrané sitcomy patří na Streamu k nejpopulárnějším a v našich aplikacích k nejsledovanějším. Hledali jsme proto pro diváky tvorbu, která by byla svým způsobem blízká Kanceláři Blaník a Autobazaru Monte Karlo,“ podotkl šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř.

Stream.cz pokračuje i v uvádění vlastní tvorby. Letos jde o čtvrtou řadu reality show Zpátky na vrchol, populárně-naučné týdeníky Svět zítřka a Tisíce lidí zajímá či premiérové díly Jídla s.r.o. Zahraniční obsah doplní v průběhu února čtyři filmy z minulých ročníků festivalu Jeden svět.