Televize Prima Zoom přináší čtyři rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) přichází týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Prima Zoom je dává od 19. do 22. června vždy od 20.00.

Stream.cz na podzim nasadí tři vlastní seriály

Internetová televize Seznamu dá cyklus o mladých na internetu Semestr, pohádková Mrazivá tajemství a druhou řadu Autobazaru Monte Karlo.

Eva josefíková v seriálu Semestr. Foto: Ondřej Horák

Eva josefíková v seriálu Semestr. Foto: Ondřej Horák

Tři nové seriály zároveň chce během podzimu nasadit do vysílání internetová televize Stream.cz, která patří portálu Seznam.cz. Půjde o šestidílný Semestr, nové pokračování sitcomu Autobazar Monte Karlo a o cyklus o pohádkách Mrazivá tajemství. Stream.cz dále představí vlastní krátké filmy, natočené v rámci projektu Short Stream, a nové díly svých tradičních pořadů.

„Vlastní tvorbu opíráme o tři pilíře – seriálovou tvorbu, publicistiku a infotainment a tvorbu pro děti. Ta nám jede v současnosti nejvíc,“ uvedli generální ředitel Seznam.cz Pavel Zima a šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř na dnešní tiskové konferenci.

Anna Linhartová a Jan Cina v seriálu Semestr. Foto: Ondřej Horák

Anna Linhartová a Jan Cina v seriálu Semestr. Foto: Ondřej Horák

Děj seriálu Semestr se celý odehrává pouze na plochách počítačů a mobilů. Jeho hrdiny mají být mladí lidé z generace Y (lidé ve věku od 21 do 34 let), kteří žijí převážně online. První díl půjde do vysílání 1. listopadu, v hlavních rolích se představí Anna Linhartová, Eva Josefíková, Jan Hofman a Jan Cina. Šest dílů představuje šest měsíců jednoho vysokoškolského semestru. Seriál napsal a režíroval Adam Sedlák v produkci Jakuba Jíry. „Natáčení trvalo devět dní, ve kterých jsme natočili jeden semestr, a v postprodukci potom vytvořili sociální sítě a kompletní virtuální svět hrdinů,“ uvedl Jíra. Seriál poběží jednou týdně.

V hlavních rolích Autobazaru Monte Karlo se představí Jaroslav Plesl, Petr Čtvrtníček a Lucie Polišenská

V hlavních rolích Autobazaru Monte Karlo se představí Jaroslav Plesl, Petr Čtvrtníček a Lucie Polišenská

Druhá řada Autobazaru Monte Karlo bude mít jedenáct desetiminutových dílů, z nichž první bude nasazen 10. října. Podle producenta seriálu Milana Kuchynky koupil kvůli natáčení prostory autobazaru v Bechovicích, kde se točilo. Poslední díl seriálu bude podle hlavního protagonisty Petra Čtvrtníčka „tak trochu o hovně“. Seriál režíroval namísto Jana Prušinovského Andy Fehu, scénář opět napsali Robert Geisler a Tomáš Hodan. Kromě Čtvrtníčka v Monte Karlu hrají Jaroslav Plesl, Lucie PolišenskáEva Nosálková-Leinweberová, Lubor Šplíchal, Leoš Noha, Martin MyšičkaPavel Šimčík nebo Ondřej Bauer.

Mrazivá tajemství rozeberou mimo jiné pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících

Mrazivá tajemství rozeberou mimo jiné pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících

Animovaný seriál Mrazivá tajemství startuje na Streamu 20. října, režíroval ho Radovan Surý. „Půjde o pohádky, rozebíráme narušení jejich konceptu jako takového a po skončení seriálu se už budou diváci dívat na pohádky jiným způsobem,“ uvedl Surý. Podle něj tvůrci řešili otázku, zda jsou pohádky stále vhodné pro výchovu dětí. V seriálu si mimo jiné zahrálo animované alter ego právníka Tomáše Sokola, pojmenované jako Tomáš Káně. Pohádky totiž provázejí „odborné komentáře“ profesionálů různých oborů, kteří vykládají pohádkové mýty a kouzla z vědeckého i právního pohledu. Rozebrány budou pohádky o Sněhurce, Pinocchiovi, Karkulce, Mášence a Perníkové chaloupce.

Tomáš Sokol jako Tomáš Káně

Tomáš Sokol jako Tomáš Káně

Pohádky v tradiční podobě pak nabídne dětský kanál Pohádky. Obsahovat bude například nové ukolébavky nebo pokračování loutkového filmu Až po uši v mechu.

V rámci projektu Short Stream přijal Stream 361 scénářů, z nich vybral tři pro krátké filmy, jež mají mít premiéru v lednu 2017 na Festivalu krátkých filmů Praha, filmy budou kromě filmu v distribuci Aerofilmu, který byl partnerem projektu.

Už existující pořady jako Jídlo, A dost!, Gebrian vs., Fenomén nebo Dělníci smrti pak představí nové díly.