Internetové Britské listy Jana Čulíka a spol. si dnes připomínají 20 let existence. Poprvé vyšly 29. července 1996 jako součást Neffova Neviditelného psa. Proč Čulík Britské listy rediguje? Má pocit, že to má nějaký smysl? To říká ve videorozhovoru s Bohumilem Kartousem.

Svoboda z rozhlasu vyhrál s ANO v Budějovicích. Železný propadl

V komunálních a senátních volbách kandidovali novináři a mediální manažeři, současní i minulí.

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Jiří Svoboda, donedávna v Českém rozhlasu náměstek sekce strategického rozvoje a nyní mediální poradce, zvítězil v komunálních volbách v dresu ANO 2011 v Českých Budějovicích. Výsledek oproti minulým volbám značně vylepšil v Říčanech dosavadní tamní starosta Vladimír Kořen, moderátor zábavní show Zázraky přírody na ČT1. Upozornil na to Filip Rožánek.

Klání o místa v Senátu naopak přineslo zklamání dávným souputníkům z televize Nova. Její bývalý generální ředitel Vladimír Železný propadl v hlasování na Znojemsku pod vlajkou Nezávislých demokratů, exmoderátorka Televizních novin Eva Jurinová pak na Praze 1 jako reprezentantka uskupení Republika. Jurinová si však spravila chuť ve středočeské Sadské, kde jí vedená kandidátka vyhrála a Jurinová tak může být starostkou.

Seskupení Republika nepotěšil ani bavič Ludvík Uwe Vaník, známý jako DJ Uwa, v hlasování o místa v Senátu na Praze 9 dostal necelé dvě stovky hlasů a skončil poslední.

Bavič kandidoval s nekompromisním heslem

Bavič kandidoval s nekompromisním heslem

Na místo zastupitele v pražských Řeporyjích dosáhl Pavel Novotný, šéfredaktor Extra.cz, moderátor Prásku na Nově a spolupracovník týdeníku Téma, letos též kandidát na starostu Řeporyjí. Jeho ODS tam nepřekonala sílu výrazně zvítězivšího sdružení nezávislých, skončila třetí, nicméně získala právě jedno místo v zastupitelstvu.

Jak upozorňuje Mediaguru.cz, ve volbách do zastupitelstva uspěl také Tomáš Němeček, někdejší šéfredaktor Respektu, naposledy v médiích redaktor Lidových novin, který odešel na protest proti převzetí listu Andrejem Babišem. Němeček kandidoval na Praze 8. Mediaguru vyjmenovává i řadu dalších z oboru, kteří chtěli spravovat svou obec.

Nejintenzivnější audiovizuální zpravodajství v sobotu odpoledne a večer opět přinesla veřejnoprávní ČT24, živé vysílání zpestřila i neplánovanými etudkami.

S propracovanými přílohami, vizualizujícími data ze sčítání výsledků, tradičně přišly v rámci volebních speciálů internetové redakce. Ty se také pochlubily momentkami z mimořádných šicht.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr