Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Teekanne má na sociální sítě Fairy Tailors

Výrobce čajů chystá novou koncepci komunikace, chce posílit aktivitu na internetu.

Výrobce čajů Teekanne ČR si pro komunikaci značky na sociálních sítích vybral agenturu Fairy Tailors. Ve finále volil mezi čtyřmi agenturami.

Agenturu Fairy Tailors tvoří Marek Nieslanik, Jan Vašík a Ondřej Tyleček

Agenturu Fairy Tailors tvoří Marek Nieslanik, Jan Vašík a Ondřej Tyleček

V agentuře bude pro klienta pracovat tým, v němž jsou majitel agentury Fairy Tailors Jan Vašík, kreativní ředitel Marek Nieslanik a manažer obchodního rozvoje Ondřej Tyleček. Na straně klienta zodpovídá za komunikaci marketingová manažerka Kateřina Staníková a sales assistant Markéta Havlíčková.

Teekanne Česká republika je dcerou stejnojmenné rakouské firmy Teekanne, ta zase spadá do mateřského koncernu v Německu. Uvádí, že má 24% podíl na čajovém trhu v Česku. V oblasti reklamy firma dosud pracovala převážně s centrálně řízenou komerční komunikací.

Na PR aktivity na českém trhu si loni vybrala agenturu A Priori. Podle informací Médiáře ale i na tyto služby uspořádala v současnosti nový tendr. Jeho výsledky zatím nezveřejnila.