Čtvrteční večer patřil v pražském Karlíně slavnostnímu otevření místních kanceláří společnosti Goodbaby, která se zaměřuje na výrobu dětských sedaček, kočárků a podobného zboží. Její čerství představitelé Jan Řežáb (Socialbakers) a Eva Liba (ex Coca-Cola) pozvali řadu vzácných hostí, nechyběli jsme. Přineseme i rozhovor, teď mrkněte, jak Jan skládá golfky.

Televizní matador Komers odešel z ČT

Dlouholetý manažer zpravodajství a odborář Adam Komers se teď věnuje podnikání.

Adam Komers. Repro: facebookový profil Adama Komerse

Adam Komers. Repro: facebookový profil Adama Komerse

Letos jednapadesátiletý Adam Komers opustil Českou televizi. Skončil v ní s dubnem, oznámil to na Facebooku. „Rozloučení s Kavčími horami, kde jsem prožil téměř čtvrt století. Upřímně přeju České televizi, všem jejím poctivým zaměstnancům i věrným divákům, aby současné pseudomanažerské období přežili. Lehké to nebude, ale mně už pro boj s větrnými mlýny nějak došly síly,“ napsal. „První máj 2016 – Den mojí osobní svobody. Už žádná veřejnoprávní autocenzura. Svoboda!“ doplnil o pár dní později. Jeho dalším počinem je vznikající bistro a vinotéka Naturel v pražské Myslíkově ulici.

Komers býval výraznou postavou zpravodajství České televize. Působil v regionálním zpravodajtví, byl ve vedení televizní odborů. Vejít ve známost mu pomohlo jako angažování se v televizní stávce na přelomu let 2000 a 2001.

Adam Komers jako odborář proslul při televizní stávce v ČT na přelomu let 2000 a 2001. Foto: Profimedia.cz

Adam Komers jako odborář proslul při televizní stávce v ČT na přelomu let 2000 a 2001. Foto: Profimedia.cz

Koncem roku 2013 kritizoval vedení zpravodajství České televize za autocenzurní zásahy do příspěvků. Na protest tehdy rezignoval na funkci zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Petra Mrzeny.