Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Televizní matador Komers odešel z ČT

Dlouholetý manažer zpravodajství a odborář Adam Komers se teď věnuje podnikání.

Adam Komers. Repro: facebookový profil Adama Komerse

Adam Komers. Repro: facebookový profil Adama Komerse

Letos jednapadesátiletý Adam Komers opustil Českou televizi. Skončil v ní s dubnem, oznámil to na Facebooku. „Rozloučení s Kavčími horami, kde jsem prožil téměř čtvrt století. Upřímně přeju České televizi, všem jejím poctivým zaměstnancům i věrným divákům, aby současné pseudomanažerské období přežili. Lehké to nebude, ale mně už pro boj s větrnými mlýny nějak došly síly,“ napsal. „První máj 2016 – Den mojí osobní svobody. Už žádná veřejnoprávní autocenzura. Svoboda!“ doplnil o pár dní později. Jeho dalším počinem je vznikající bistro a vinotéka Naturel v pražské Myslíkově ulici.

Komers býval výraznou postavou zpravodajství České televize. Působil v regionálním zpravodajtví, byl ve vedení televizní odborů. Vejít ve známost mu pomohlo jako angažování se v televizní stávce na přelomu let 2000 a 2001.

Adam Komers jako odborář proslul při televizní stávce v ČT na přelomu let 2000 a 2001. Foto: Profimedia.cz

Adam Komers jako odborář proslul při televizní stávce v ČT na přelomu let 2000 a 2001. Foto: Profimedia.cz

Koncem roku 2013 kritizoval vedení zpravodajství České televize za autocenzurní zásahy do příspěvků. Na protest tehdy rezignoval na funkci zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Petra Mrzeny.