Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Tendr na web Agrofertu vyhrálo Symbio

Nová internetová prezentace koncernu Andreje Babiše je před dokončením.

Andrej Babiš. Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Andrej Babiš. Foto: Michal Růžička / Mafra / Profimedia.cz

Velké, víc než rok trvající výběrové řízení na tvorbu nového webu koncernu Agrofert Andreje Babiše vyhrála agentura Symbio Digital. Ta už pracuje na nové podobě internetových stránek. Médiáři to potvrdil spolumajitel této agentury Libor Šimon.

„Web je určen primárně pro Agrofert, ale platforma je postavena na to, aby ji případně mohly využít i další firmy z této skupiny. Není to však podmínkou,“ přiblížil Šimon. Podle jeho slov buduje agentura web na základě smlouvy o dílo, tendr nebyl zaměřen na dlouhodobou spolupráci.

Kdy Agrofert představí své nové internetové stránky veřejnosti, záleží na schvalovacím procesu ve firmě. Z hlediska přípravy by měl být web v poslední fázi.

Agentura Symbio Digital vznikla v roce 2001, jejími spolumajiteli jsou Libor Šimon a Robert Haas.

Koncern Agrofert se v současnosti skládá z více než 200 dceřiných společností podnikajících v sektoru chemie, zemědělství, potravinářství, pozemní techniky, obnovitelných zdrojů, lesnictví, těžby a zpracování dřeva a médií.