Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Tesco opustil Mareček, zatím ho nahradí Brown

Obchodní řetězec představuje nového dočasného manažera korporátní komunikace.

Alec Brown

Alec Brown

Novým manažerem korporátní komunikace ve společnosti Tesco Stores ČR se stal Alec Brown. Ve funkci nahradil Jiřího Marečka, který se rozhodl po třech letech Tesco opustit.

Brown už řídil komunikaci v britské centrále. Pracoval napříč všemi komunikačními disciplínami a se všemi skupinami důležitých partnerů Teska. Předtím, než se ujal této role, pracoval dva roky v oblasti governmental affairs. Pro Tesco dělal také v Maďarsku a v Polsku. V pozici manažera korporátní komunikace bude působit dočasně několik měsíců, než bude vybrán nový stálý manažer. 

Jiří Mareček byl manažerem komunikace Teska od února 2013. Předtím pracoval pět let jako mluvčí Plzeňského Prazdroje.