Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Tesco si na PR vybralo AMI Communications

Agentura zpropaguje i služby v oblasti finančnictví, pohonných hmot a telekomunikací.

Tesco. Foto: Profimedia.cz

Tesco. Foto: Profimedia.cz

Obchodní řetězec Tesco si v tříkolovém tendru vybral za novou PR agenturu AMI Communications. Bude zajišťovat veškerou korporátní komunikaci.

Od září se AMI Communications stará o komplexní PR agendu společnosti Tesco. „Tesco se orientuje nejen na potravinový průmysl, ale také na služby v oblasti finančnictví, pohonných hmot a telekomunikací. Naše zaměření je opravdu velmi rozsáhlé. Vše, co potřebuje mladý pár, rodina s dětmi či starší generace, je dostupné u nás. To je poslání, které chceme předat veřejnosti,“ tvrdí Václav Koukolíček, manažer externí komunikace Teska ČR.

Šestitýdenní výběrové řízení se orientovalo primárně na znalosti PR agentur v potravinářském segmentu, cílení na zákazníka a kreativitu a pružnost komunikačního týmu.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době provozuje franšízovou síť Žabka a disponuje 17 čerpacími stanicemi. Za projekt internetové platformy itesco získalo ocenění Inovace v obchodě v rámci ankety MasterCard Obchodník roku 2012.