Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Tržby Novy v kvartálu reálně narostly o 8 %

Hospodařské výsledky televize Nova dál poznamenává silný dolar. Tuzemská Nova nicméně zůstává pro svou mateřskou CME nejvýnosnější i nejziskovější ze šesti poboček.

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Výnosy českých aktivit bermudské televizní skupiny CME, tedy nejsledovanější tuzemské televize Nova, klesly ve třetím letošním kvartálu o 7 %, na 35,6 milionů dolarů (v přepočtu 886 milionů Kč) z 38,1 milionů za totéž období loňska. Při zachování konstantní směnného kurzu má jít reálně o růst o 8 %. Dnes to uvedla CME v oznámení svých hospodářských výsledků za měsíce červenec až září. Podle čísel očištěných od vlivu kurzu se růst tržeb mírně zpomalil, v předchozím kvartálu činil 9 %.

Provozní zisk OIBDA českých aktivit CME za čtvrtletí meziročně klesl o 2 % (při konstantním směnném kurzu narostl o 11 %) na 9,5 milionů dolarů (231 milionů Kč).

Za dosavadních devět měsíců letoška uvádí Nova tržby o 10 % nižší než loni, a to 122,7 milionu dolarů (při konstantním směnném kurzu to ale dělá růst o 9 %), tedy skoro 3 miliardy Kč. Provozní zisk OIBDA narostl o 32 % (respektive 60 % bez vlivu kurzu), a to na 43,8 milionu dolarů (1,07 miliardy Kč).

Výnosy CME v jednotlivých zemích. Zdroj: CME

Výnosy CME v jednotlivých zemích. Zdroj: CME

 

Provozní zisk CME v jednotlivých zemích. Zdroj: CME

Provozní zisk CME v jednotlivých zemích. Zdroj: CME

Hospodaření celé CME rovněž opět poznamenal silný dolar. Reálně se jí výnosy zvedly za kvartál o 5 %, za letošek zatím o 7 %.

Výnosy a provozní zisk CME. Zdroj: CME

Výnosy a provozní zisk CME. Zdroj: CME