Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Tvoje tvář má známý hlas dostane druhou řadu

Televize Nova hodlá vytěžit popularitu sobotní zábavní show jejím pokračováním.

Petr Rychlý jako Honza Nedvěd. Foto: TV Nova

Petr Rychlý jako Honza Nedvěd. Foto: TV Nova

Televize Nova oznámila, že zahájila přípravy druhé řady populární zábavní show Tvoje tvář má známý hlas. Kdy pokračování letošní jarní novinky uvede, zatím neuvedla. Show zatím měla na obrazovce pět pokračování, to poslední ze soboty 23. dubna získalo v cílové skupině diváků 15 až 54 let výjimečný podíl na sledovanosti 55 %.

Zatímco třeba seriál Drazí sousedé a jeho nasazení se Nově nepovedly a přesvědčivě nepůsobí ani recyklát soutěže Chcete být milionářem?, Tvoje tvář má známý hlas je jednoznačný úspěch. Sledovanost každou sobotu stoupá a převleky českých hvězd za ty světové jsou častým tématem konverzací na sociálních sítích i v reálném světě.

Tvoje tvář má známý hlas je formát původně zvaný Your Face Sounds Familiar produkční firmy Endemol. Pořad uvedly s úspěchem desítky zemí po celém světě, nyní se k úspěšnému tažení připojila i Česko. Kreativní producentkou pořadu je Simona Matásková, která stojí za Show Jana Krause a v minulosti dělala třeba na prvnách VyVolených či Největším Čechovi.