Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Týdeník Euro uvede čtvrtletní přílohu v čínštině

„Chceme Číně představit z Česka to nejlepší,“ prohlásil šéf nového grátis titulu Jan Müller.

Týdeník Euro vydavatelství Mladá fronta chystá nový čtvrtletník Euro Esence – Pražský magazín, který bude vycházet v čínštině a bude distribuován v Česku a také v Číně. K mání bude zdarma. Představovat chce české reálie a zejména české podnikatele čínským byznysmenům působícím především v Praze i v Číně. Na vybraných místech se titul objeví letos 30. září. Distribuce bude řízená. Rozsah tvoří 150 stran, plánovný náklad je 15.000 výtisků.

„Momentálně není pro Česko zajímavější trh než Čína, a to ani mediálně,“ argumentuje šéfredaktor Eura Michal Půr.

Logo čtvrtletníku Euro Esence – Pražský magazín (Ťin)

Logo čtvrtletníku Euro Esence – Pražský magazín (Ťin)

Šéfem projektu je bývalý šéfredaktor měsíčníků ForMen a magazínu Zen Jan Müller, který má zkušenosti s vydáváním ruskojazyčné lifestylové přílohy Zen (ForMen i Zen nyní společně s deníkem E15 přešly pod vydavatelství Czech News Center).

„Esence bude po všech stránkách výjimečný magazín. Úrovní textů i fotografií, grafických i typografickým zpracováním. Chceme prostě Číně představit z Česka to nejlepší. Nebudeme nijak politicky orientovaní, nebudeme nástrojem nějakých podnikatelských skupin. Budeme zcela suverénní periodikum, které se prosadí svojí kvalitou,“ prohlašuje Müller.