Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Do DV TV jde Filip Horký, další člověk z ČT

I na nového člena týmu Filipa Horkého půjdou peníze vybrané z crowdfundingové kampaně, ve které DV TV získala na nové služby přes 2 miliony korun.

Filip Horký, v pozadí Martin Veselovský a Daniela Drtinová. Foto: Economia

Filip Horký, v pozadí Martin Veselovský a Daniela Drtinová. Foto: Economia

Tým internetové televize DV TV, jejímiž hlavními tvářemi jsou bývalí moderátoři České televize Martin VeselovskýDaniela Drtinová, získá další posilu. Bude jí Filip Horký, donedávna reportér České televize.

Přesná podoba pozice v týmu internetové televize se pro něj v současné době ladí, zatím má pracovní název „létající reportér“. S Filipem Horkým bude mít tým DV TV 11 členů. 

Veselovský a Drtinová dnes novinku oznámili na konferenci Czech Internet Forum. Rozšíření týmu DV TV slíbila při vyhlášení své crowdfundingové kampaně, kde se jim podařilo od lidí vybrat na vylepšení svého projektu přes 2 miliony Kč

Internetová televize DV TV spolupracuje od svého spuštění v květnu 2014 s vydavatelstvím Economia. Má s ním tříletý kontrakt, nyní jsou v jeho polovině. Mediální dům hradil především vstupní náklady projektu. 

Reklamní prostor u videí DV TV umístěných na webech médií Economie je podle Veselovského vyprodaný. Cílem internetové televize je její ekonomická soběstačnost tak, aby nebyla na dalších partnerech závislá.