Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Tým Médiáře posílí Lucie Vaníčková

Zkušená redaktorka přechází na web po deseti letech v časopisu Marketing & Media.

Lucie Vaníčková. Foto: Jiří Koťátko

Lucie Vaníčková. Foto: Jiří Koťátko

K 1. květnu nastoupí do redakce zpravodajského webu o médiích a marketingu Médiář na pozici redaktorky a eventové manažerky Lucie Vaníčková, která dosud deset let pracovala jako redaktorka oborového časopisu Marketing & Media ve vydavatelství Economia. „Příchodem Lucie se redakce Médiáře zkompletuje v trio zkušených redaktorů. To nám umožní pustit se naplno do obsahových projektů na webu i mimo něj,“ uvedl Michal Bařina, jednatel společnosti News Media, která Médiář vydává. Obsah Médiáře vytváří šéfredaktor Ondřej Aust společně s Jaroslavem Krupkou, který přišel v dubnu na pozici zástupce šéfredaktora, taktéž z časopisu Marketing & Media.

Lucie Vaníčková se posledních pět let zaměřovala na oblast médií, mediálního plánování a výzkumu. V Economii spolupracovala i s dalšími tituly, zejména s Hospodářskými novinami. Do roku 2013 pravidelně externě přispívala do časopisu Týden. Před příchodem do Marketing & Media pracovala dva roky jako dramaturg akvizičních pořadů televize Prima. V roce 2014 měla na starosti koordinaci programové části největší oborové konference o médiích a marketingu Forum Media. Je absolventkou oborů žurnalistika a západoevropská studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.