Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

UPC koupila kláštereckou kabelovku KTK

Na investice dáváme pětinu svých ročních výnosů, uvádí přední kabelový operátor.

  • ČTK
  • 25. 07. 2015 08:50
Šéfem UPC v Česku je Frans-Willem de Kloet. Foto: UPC

Šéfem UPC v Česku je Frans-Willem de Kloet. Foto: UPC

Největší tuzemský kabelový operátor UPC koupil regionálního konkurenta, lokální kabelovou televizi KTK z Klášterce nad Ohří. ČTK to řekl mluvčí UPC David Frodl. Koupí získala UPC 3.500 zákazníků a celkem 5.500 přípojek. Podle Frodla jde o první akvizici od roku 2011. Vedle pokládání nových kabelů jsou právě akvizice pro UPC cestou, jak splnit plán dostat se během následujících tří let dostat k dalším 300.000 domácností. Nyní je v dosahu 1,4 milionu bytů, její kabelové sítě jsou v dostupné v 370 lokalitách, kde je využívá přes 600.000 zákazníků.

Firma počítá hlavně s organickým rozšiřováním sítě, tedy pokládáním kabelů, ale další akvizice nevylučuje. „Každoročně zvyšujeme částky na investice, na které nyní dáváme průměrně dvacet procent našich výnosů ročně. V tom je započítána i snaha o další expanzi, co se týče zákazníků,“ uvedl mluvčí Frodl.

UPC Česká republika je největším českým poskytovatelem placených televizních služeb a širokopásmového vysokorychlostního internetu. Nedávno vyčlenila svou kabelovou síť do dceřiné firmy UPC Infrastructure. Spustila také službu televize na vyžádání s archivem filmů Horizon a její variantu pro mobily Horizon Go.