Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění Simar a Syndikát novinářů ČR dnes v presscentru na Senovážném náměstí 23 pořádá od 10 do 13 hodin odborný seminář, jak číst a správně interpretovat předvolební výzkumy. Vystupují Daniel Prokop (Median), Václav Hřích (AKO), Jan Tuček (STEM/Mark), Bronislav Kvasnička (TNS Aisa), moderuje a glosuje Jindřich Šídlo.

UPC sloučí českou pobočku se slovenskou

Spojené zastoupení kabelového operátora povede dosavadní šéf na Slovensku Martin Miller, ředitel z Česka Frans-Willem de Kloet odchází šéfovat do Polska.

Šéfem UPC v Česku je Frans-Willem de Kloet. Foto: UPC

Dosavadní šéf UPC v Česku Frans-Willem de Kloet bude ředitelem v Polsku. Foto: UPC

Největší český kabelový operátor televize a internetového připojení UPC ČR se k 1. dubnu spojí se slovenskou UPC Broadband. Sloučenou firmu dočasně – do oznámení nového šéfa – povede dosavadní ředitel slovenské UPC Martin Miller, který pro podnik dělá 15 let. Dosavadní generální ředitel české pobočky Frans-Willem de Kloet přejde na pozici generálního ředitele UPC Polsko.

Spojením vznikne v mateřské americké skupině Liberty Global druhá nejdůležitější jednotka v rámci regionu střední a východní Evropy, která svou sítí pokrývá téměř dva miliony domácností (v Česku to je 1,4 milionu) a má jeden milion zákazníků (v Česku 600.000). Celkově je Liberty Global přítomná ve 14 zemích, kde obsluhuje 27 milionů klientů.

„Zrychlí se proces zavádění nových služeb, sjednotí obchodní strategie a budeme profitovat z velikosti sloučených společností. Nová struktura značně přispěje k efektivnějšímu využití kapitálu a výměně osvědčených postupů,“ věří generální ředitelka Liberty Global pro střední a východní Evropu Severina Pascu.