Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

V PR Seznamu Lálová a Pecková, Šumanský odešel do Triadu

Internetová firma si přivedla specialistky PR z televize Prima a z Masarykovy univerzity.

Táňa Lálová a Simona Pecková

Táňa Lálová a Simona Pecková

Česká internetová jednička Seznam.cz přeskládala své oddělení PR. Po třech a půl letech z něj v březnu odešel Jakub Šumanský, přesunul se do agentury Triad Advertising, kde pracuje jako account manager. Do Seznamu naopak na pozici specialistek PR přišly Táňa Lálová a Simona Pecková, mají se starat o komunikaci služeb. Lálová od roku 2012 pracovala v televizi Prima, v oddělení výzkumu zpracovávala analýzy sledovanosti a mediální analýzy pro marketing. Pecková vystudovala politologii se zaměřením na politický marketing na Masarykově univerzitě, kde poté dva roky působila na oddělení vnějších vztahů a marketingu.

Tým PR dál vede tisková mluvčí Irena Zatloukalová. V jejím oddělení dělají ještě Eva Albrechtová, která komunikuje za internetovou televizi Stream.cz, Klára Slavíková jako specialistka nových médií a Radim Knapp zaměřený na interní komunikaci.