Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

V září rostl prodej jen Sportu a Lidových novin

Český deníkový trh klesl v září meziročně o 6 %, nejvíc se snížil prodej Mladé fronty Dnes.

Souhrnný průměrný prodaný náklad tuzemských deníků klesl v září meziročně klesl o 6 % na 799.048 kusů. Nejvíc se propadl pultový prodej (o 9 %), pak předplatné (o 6 %). Roste digitální předplatné (o 20 %), ale také takzvané ostatní prodeje (11 %), tedy množství levně udávaných výtisků.

Prodej deníků v září 2015 

Největší meziroční propad svého nákladu – o 10 % – zaznamenal titul Mladá fronta Dnes (-10 %) vydavatelství Mafra.

Naopak nejvíc narostl prodaný náklad titulu Sport vydavatelství Czech News Center (+11 %), růst ovšem táhlo jen navýšení prodeje elektronické verze – ostatní prodej, pultový prodej a předplatné Sportu klesly.

Meziročně si zhruba o tisícovku prodaných kopií polepšily ještě Lidové noviny Mafry. Těm přitom vzrostl pultový prodej, předplatné i také ostatní prodej, naopak se snížil odbyt elektronických verzí.

Ve srovnání s předchozím měsícem zůstal deníkový trh stabilní. Oproti srpnu si v prodeji polepšily Hospodářské noviny mediálního domu Economia, Lidové noviny a mírně také regionální Deník vydavatelství Vltava-Labe-Press. Nejprodávanějším zůstává bulvár Blesk (Czech News Center), jeho odbyt se ve srovnání se srpnem prakticky nezměnil.