Do české verze časopisu Newsweek nastupuje tento týden nová redaktorka Iva Roze (Skochová). Absolventka žurnalistiky na Kolumbijské univerzitě v New Yorku psala pro Global Post, Slate, Salon nebo pro americký Newsweek. V Česku je známá jako dopisovatelka Reflexu, Respektu či Lidových novin. Newsweek čerstvě střídá šéfredaktora – místo Jiřího Nádoby nastoupil Ondřej Formánek.

Václav Klaus i jako exprezident promluví 1. ledna v televizi

Klausovy novoroční promluvy budou mít tentokrát formu speciálního vydání pořadu Partie s moderátorem Janem Punčochářem.

Václav Klaus přednesl prezidentský novoroční projev naposledy 1. ledna 2013. Foto: Profimedia.cz

Václav Klaus přednesl prezidentský novoroční projev naposledy 1. ledna 2013. Foto: Profimedia.cz

Václav Klaus na Nový rok opět promluví k televizním divákům, a to přesto, že mu letos v březnu vypršel druhý pětiletý prezidentský mandát. Jak Médiáři potvrdil Petr Macinka z Institutu Václava Klause, bývalému prezidentovi dá prostor televize Prima, na čtvrt hodiny 1. ledna od 13 hodin, tedy v čase a stopáži, které byly do letoška tradičně vyhrazeny právě novoročním prezidentským poselstvím.

Klausův nástupce Miloš Zeman se ovšem letos rozhodl přesunout projev z Nového roku na 26. prosince, na druhý vánoční svátek, do vysílání s ním počítají Česká televize na zpravodajské stanici ČT24, televize Nova na hlavním kanálu a Český rozhlas na nejposlouchanější stanici Radiožurnál.

Čas na Nový rok, který původně vyhradila Zemanově projevu, Prima vyplní právě Klausovými promluvami. Budou mít podobu rozhovoru ve speciálním vydání debatní Partie, moderovat jej bude Jan Punčochář. Novoroční partie se nebude vysílat živě, o den dřív se má předtáčet, přiblížil Médiáři Jiří Haramul z marketingu Primy.

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr