V hale C na pražské Balabence se v úterý na konferenci Retail in Detail mluvilo o inovacích v maloobchodě, viz Twitter. Jak se ovlivňuje restaurační byznys a retail, přiblížil pro náš Retailek Martin Dlouhý z Uga. Jaké inovace chystá prodejní portál Aukro, nám řekl jeho šéf Václav Liška.

Václav Klaus i jako exprezident promluví 1. ledna v televizi

Klausovy novoroční promluvy budou mít tentokrát formu speciálního vydání pořadu Partie s moderátorem Janem Punčochářem.

Václav Klaus přednesl prezidentský novoroční projev naposledy 1. ledna 2013. Foto: Profimedia.cz

Václav Klaus přednesl prezidentský novoroční projev naposledy 1. ledna 2013. Foto: Profimedia.cz

Václav Klaus na Nový rok opět promluví k televizním divákům, a to přesto, že mu letos v březnu vypršel druhý pětiletý prezidentský mandát. Jak Médiáři potvrdil Petr Macinka z Institutu Václava Klause, bývalému prezidentovi dá prostor televize Prima, na čtvrt hodiny 1. ledna od 13 hodin, tedy v čase a stopáži, které byly do letoška tradičně vyhrazeny právě novoročním prezidentským poselstvím.

Klausův nástupce Miloš Zeman se ovšem letos rozhodl přesunout projev z Nového roku na 26. prosince, na druhý vánoční svátek, do vysílání s ním počítají Česká televize na zpravodajské stanici ČT24, televize Nova na hlavním kanálu a Český rozhlas na nejposlouchanější stanici Radiožurnál.

Čas na Nový rok, který původně vyhradila Zemanově projevu, Prima vyplní právě Klausovými promluvami. Budou mít podobu rozhovoru ve speciálním vydání debatní Partie, moderovat jej bude Jan Punčochář. Novoroční partie se nebude vysílat živě, o den dřív se má předtáčet, přiblížil Médiáři Jiří Haramul z marketingu Primy.