Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Ve finále BTL tendru T-Mobilu pět agentur

Výběrové řízení na podlinkovou agenturu bude mít až dva vítěze, završit se má v červenci.

Mobilní operátor T-Mobile vybral pět BTL agentur postupujících do finálního kola neveřejného tendru, který vyhlásil počátkem dubna. Jde o Havas Worldwide Prague, Hullabaloo, Intuo, Klan a Young & Rubicam. Stávajícími podlinkovými agenturami T-Mobilu jsou Retail Marketing Practice, Made By Vaculik (ty tak o kontrakt přijdou) a zmíněný Klan (ten obhajuje).

Finalisty čeká v závěrečném kole zpracování konkrétního zadání. Maximálně dva vítěze T-Mobile plánuje oznámit do konce července. Prohlašuje přitom, že se při výběru řídí pravidly Férového tendru.