Z Economie odchází další novinář, editor domácí rubriky Aktuálně.cz Michal Štůsek. Proč, popsal v otevřeném dopisu řediteli redakcí Vladimíru Piskáčkovi a kolegům. „Hospodářské noviny se až na výjimky změnily ve snadno přehlédnutelný soubor článků bez větší kreativity ve zpracování a Aktuálně.cz skončilo jako sběrač drobků, které spadly ze stolu novinovým editorům,“ míní.

Ve finále tendru na NetMonitor Gemius a GfK

Výsledky výběrového řízení na měření českého internetu by měly být známy během února.

Do užšího výběru na realizátora projektu měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor postupují výzkumné firmy Gemius a GfK. Oznámil to vyhlašovatel tendru, Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Tendr pro období let 2017 až 2020 vyhlásil loni v září. Dosavadním provozovatelem měření je Gemius, jeden z finalistů.

Pověřená pracovní skupina SPIR posuzovala ve druhém kole nabídky společností Gemius, GfK, Ipsos a společnou nabídku agentur TNS Aisa, Kantar Media a comScore. Další kolo proběhne proběhne na přelomu ledna a února. Vyhlášení výsledků tendru se plánuje na únor. Následovat má implementace systému a testování dat další vlny měření.

NetMonitor je jednotnou měnou českého internetu. Poskytuje data návštěvnosti webů (je jich skoro 500) a sociodemografického složení jejich publika. Definuje také velikost internetové populace v Česku. 

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr