Pondělí 16. ledna přináší další televizní novinky. Na Primě to je premiérová, už 7. série gastroshow Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem (od 21.30), na Nově krimiseriál Specialisté (20.20) a reality show Robinsonův ostrov (21.15). ČT1 pokračuje se Světem pod hlavou (20.00) a Trpaslíkem (21.00).

Ve finále tendru na NetMonitor Gemius a GfK

Výsledky výběrového řízení na měření českého internetu by měly být známy během února.

Do užšího výběru na realizátora projektu měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor postupují výzkumné firmy Gemius a GfK. Oznámil to vyhlašovatel tendru, Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Tendr pro období let 2017 až 2020 vyhlásil loni v září. Dosavadním provozovatelem měření je Gemius, jeden z finalistů.

Pověřená pracovní skupina SPIR posuzovala ve druhém kole nabídky společností Gemius, GfK, Ipsos a společnou nabídku agentur TNS Aisa, Kantar Media a comScore. Další kolo proběhne proběhne na přelomu ledna a února. Vyhlášení výsledků tendru se plánuje na únor. Následovat má implementace systému a testování dat další vlny měření.

NetMonitor je jednotnou měnou českého internetu. Poskytuje data návštěvnosti webů (je jich skoro 500) a sociodemografického složení jejich publika. Definuje také velikost internetové populace v Česku.