Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Ve finále tendru na NetMonitor Gemius a GfK

Výsledky výběrového řízení na měření českého internetu by měly být známy během února.

Do užšího výběru na realizátora projektu měření návštěvnosti českého internetu NetMonitor postupují výzkumné firmy Gemius a GfK. Oznámil to vyhlašovatel tendru, Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR). Tendr pro období let 2017 až 2020 vyhlásil loni v září. Dosavadním provozovatelem měření je Gemius, jeden z finalistů.

Pověřená pracovní skupina SPIR posuzovala ve druhém kole nabídky společností Gemius, GfK, Ipsos a společnou nabídku agentur TNS Aisa, Kantar Media a comScore. Další kolo proběhne proběhne na přelomu ledna a února. Vyhlášení výsledků tendru se plánuje na únor. Následovat má implementace systému a testování dat další vlny měření.

NetMonitor je jednotnou měnou českého internetu. Poskytuje data návštěvnosti webů (je jich skoro 500) a sociodemografického složení jejich publika. Definuje také velikost internetové populace v Česku.