Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Viacom přijde se stanicí Prima Comedy Central

Šestou stanicí v portfoliu televize Prima bude lokalizovaný komediální kanál Comedy Central. Americký mediální gigant Viacom ho v Česku spustí v úterý 15. prosince.

Patnáctého prosince má v Česku začít vysílat stanice Prima Comedy Central. Bude ji provozovat americký mediální koncern Viacom a využije pro ni populární komediální série jako Sponge Bob či Southpark. Zaměří se přitom na diváky 18 až 34 let.

Logo stanice Prima Comedy Central

Logo stanice Prima Comedy Central

Stanici Comedy Central provozuje Viacom po světě už ve víc než dvaceti verzích. Tuzemskou bude provozovat konkrétně dceřiná firma Viacom International Media Networks, distribuovat ji bude Axocom coby výhradní distribuční agentura portfolia televizních kanálů Viacomu pro Česko, Slovensko a Bulharsko.

Stanice vznikne ve spolupráci s televizí Prima. Ta lokalizovanému kanálu propůjčí jméno a bude jej zastupovat obchodně vůči inzerentům. Časem možná poskytne i některé své pořady (v propagačním spotu bylo vidět záběry ze skečové show Partička), zatím k tomu neříká víc. „Výroba i program je věcí Viacomu, záleží to na nich, jestli budou chtít něco odebírat od nás,“ řekl Médiáři na dnešní tiskové konferenci generální ředitel Primy Marek Singer.

Jak také řekl, Prima s Viacomem uzavřela strategické partnerství, předpoklad je na tři až pět let. „Pro nás to znamená prezentovat atraktivní obsah, který jsme dosud neměli,“ podotkl šéf Primy.

Reklamu bude prodávat Media Club, obchodní zastupitelství televize Primy. Prima Comedy Central bude vysílat v multiplexu 4, bude volně k dispozici, tedy neplacená.