Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Vicherek v marketingu skupiny Rockaway

Z Daty a Těchinternetů přichází Jiří Vicherek propagovat projekty kolem Jakuba Havrlanta.

Jiří Vicherek

Jiří Vicherek

Do komunikačního oddělení investiční skupiny Rockaway v čele s Jakubem Havrlantem přišel začátkem dubna Jiří Vicherek. Nastoupil do týmu Michaely Papežové na pozici PR a content marketing specialist.

Na starost dostal celkovou komunikaci inhouse projektů (jako první to bude Fundlift.cz) a zapojí se rovněž do aktivit tzv. value creation teamu, který má pod vedením Seana Gaddise, bývalého šéfa monetizace anitivirové společnosti AVG a marketingu aukčního portálu eBay, za úkol přinášet expertní znalosti do projektů zainvestovaných skupinou Rockaway.

Technologickým firmám pomáhá komunikovat skoro pět let – začínal jako PR manager softwarové divize brněnského Zoneru (blog Milujemefotografii.cz), loni byl součástí startupu Daty. Od začátku letoška vedl web Tyinternety.cz a jeho eventy. Nedávno v Praze spoluzaložil tradici Metacampů.