Televize Prima se nedohodla s firmou M Marketing Marcely Krplové, pořadatelem České Miss, na další spolupráci. Další ročník soutěže krásy nepodpoří ani neodvysílá. Prima byla šest let generální mediální partner. „Soutěž to nijak neohrozí,“ prohlásila Lucie Volná, výkonná ředitelka akce. 

Vidlák přichází s vlastním časopisem Šifra

Spolutvůrce magazínu Vědomí webu AC24.cz se vydavatelsky osamostatňuje.

Milan Vidlák. Foto: Jan Drochytka

Milan Vidlák. Foto: Jan Drochytka

„Časopis pro ty, co čtou i mezi řádky“ začal připravovat bývalý redaktor Pátku Lidových novin v Mafře a později lifestylového měsíčníku Zen v Mladé frontě Milan Vidlák. Jeho tištěný magazín Šifra plánuje měsíční periodicitu a předplatné dává na čtvrt roku za 147 Kč, na půl roku za 294 Kč a na rok za 588 Kč.

Má se podobat časopisu Vědomí spojeného s webem AC24.cz, který Vidlák začal publikovat začátkem února 2014 jako šéfredaktor, společně s redaktorem Janem Petrákem a vydavatelem Ondřejem Geršlem. „Časopis měl u čtenářů velký úspěch, a i když se představy mě a mého kolegy o tom, kudy se má časopis dál ubírat, značně lišily, s mým staronovým týmem jsme se rozhodli pokračovat v tom, co jsme začali, a dál přinášet texty, které se snaží posouvat naše i čtenářovo vědomí stále dál,“ popisuje bývalý šéfredaktor Vědomí a současný Šifry.

Zájem, který ho přivedl k vydávání obou netradičních titulů, dále popisuje takto: „Na konci roku 2011, těsně před vstupem do magického roku 2012, jsem se konečně začal probouzet i já a mým životem otřáslo několik nepěkných zjištění. V magazínech Zen a Právo a byznys jsem coby editor a redaktor dostal prostor psát otevřeně o věcech, ze kterých mě na dlouhé měsíce rozbolely hlava i břicho – pochopil jsem například princip skutečného fungování amerického Fedu a světového finančního systému, začal jsem psát svůj seriál o 11. září 2001, ale věnoval jsem se i duchovnějším tématům, například právě tajemství roku 2012.“

Vidlákův titul se marketingově vymezuje, jak je dnes v kurzu, mimo jiné proti oligarchům: „Jedná se o časopis zcela svobodný a nezávislý, který se řídí pouze potřebou a touhou jeho autorů psát to, co chtějí a co považují za důležité, nikoli to, co chtějí a považují za důležité oligarchové, kteří vlastní většinu českých vydavatelství.“

Šifra

Titulní strana prvního čísla časopisu Šifra

Zadejte i poštovní adresu, pošleme vám tištěný Médiář zdarma
Přihlásit odběr