Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Vinaři jedničkou večera, u mladších vedla SuperStar

V neděli večer u dospělých diváků vedl seriál Primy Vinaři následovaný Četnickými humoreskami na ČT1. SuperStar skončila třetí, vedla ale u diváků 15-54 let.

Seriál Vinaři bude mít pokračování. Foto: TV Prima

Seriál Vinaři se dočkal na Primě druhé řady. Foto: TV Prima

První díl druhé premiérové řady seriálu Vinaři televize Prima se stal v neděli, 30. srpna, nejsledovanějším nezpravodajským pořadem na českých televizních obrazovkách u dospělých diváků. Večer po 20. hodině jej sledoval necelý jeden milion diváků (977.000) v CS 15 + při podílu na sledovanosti 26,5 %. Sledovanější byly jen Televizní noviny televize Nova, na které koukalo 1,072 milionu dospělých diváků při podílu na sledovanosti 37 %.

Druhým nejsledovanějším nezpravodajským pořadem dne byly reprízované Četnické humoresky na ČT1, které vidělo 859 tisíc diváků s podílem 24 %. Začátek další řady hudební show SuperStar na Nově sledovalo 760 tisíc diváků starších 15 let při podílu 22 %.

SuperStar těsně vedla u mladší skupiny diváků ve věku 15-54 let, kde zaujala podíl na sledovanosti 27,5 %. Vinaři se jí ale těsně vyrovnali s podílem 27,4 % diváků u obrazovek. Rozdíl mezi nimi tak byl pouhých 22 tisíc diváků v cílové skupině 15-54 let.

Úvodní díl první řady Vinařů před rokem zhlédl dvojnásobný počet diváků, dva miliony lidí. Průměrná sledovanost celé první řady byla 1,1 milionu diváků v CS 15 +. Vyplývá to z měření ATO-Nielsen Admosphere.