Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Vodafone přichází s mobilní televizí

Nová služba je dostupná v aplikaci Sledování TV, stojí od 59 Kč měsíčně.

Po O2 (O2 TV) a T-Mobile (Mobilní televize) přichází s mobilní televizí i třetí tuzemský operátor Vodafone. Provoz služby a technické řešení pro něj zajištuje poskytovatel služeb IPTV pod značkou Sledování TV. Přes jeho aplikaci je mobilní televize Vodafonu dostupná uživatelům chytrých telefonů nebo tabletů na platformách Android, iOS a Windows Phone. 

Podle Martina Mikuly, manažera produktů pro rezidenční segment ve Vodafonu, operátor reaguje na nárůst obliby mobilního videa u uživatelů datových služeb. 

Co nabízí aplikace Sledování TV

  • 56 kanálů
  • Zpětné přehrání až 168 hodin (7 dní)
  • Možnost záznamu do 40 hodin na virtuální videorekordér
  • Výběr ze tří tematických balíčků: nejlevnější je za 59 Kč, balíček sportovních televizí je za 115 Kč a rodinný balíček s výběrem filmových, dokumentárních a dětských kanálů za 189 Kč měsíčně

Jako první přišel s digitální televizí O2 TV operátor O2 (vlastní obsah pod značkou StarZone.cz nabízel už v roce 2003). V polovině roku 2015 měla televize 190.000 zákazníků a 350.000 stažení aplikace O2 TV Go. Konkurenční T-Mobile spustil aplikaci pro mobilní televizi letos v únoru, v půlce roku zaznamenala 50.000 stažení.