Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Vojíř vede datové oddělení Deníku

Oddělení datové žurnalistiky a vizualizace dat má dodávat hlavně infografiky.

Aleš Vojíř

Aleš Vojíř

V redakci regionálních novin Deník vzniklo k 1. září oddělení datové žurnalistiky a vizualizace dat. Vede je Aleš Vojíř, v minulosti zástupce šéfredaktora Týdne a předtím Ekonomu. Do Deníku nastoupil v dubnu. Vedle tvorby vlastních témat má jeho tým sloužit jako podpora kolegů z redakce při vizualizaci fakt.

„Jednoznačný důraz budeme klást na regionální data. Máme 71 mutací Deníku a nejhustší síť novinářů rozprostřenou ve všech okresech, kteří nám mohou sbírat data,“ prohlásil Vojíř. „Datažurnalistika v pojetí Deníku bude založena na infografikách,“ dodal Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku. V prvním výstupu se Vojířův tým zaměřil na téma mobily a děti.

Datažurnalistika v podání Deníku

Datažurnalistika v podání Deníku

Datovou sekci regionálního tisku Gallo budoval před časem také v projektu Naše adresa společnosti PPF Media. Multimediální laboratoř, která dodávala infografiky domácím i zahraničním médiím, nesla název NewsLab. Posléze přešla pod Vltava-Labe-Press (dnes Vltava Labe Media), nyní už jako samostatný právní subjekt neexistuje. 

Vojířovo nové oddělení si zřídilo na Twitteru účet @denikdata.