Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Young Lions: Cyber řeší nerovnost pohlaví

Alžběta Matějů a Kryštof Raška osloví ženy v prostředí sociálních sítí.

Kryštof Raška a Alžběta Matějů

Kryštof Raška a Alžběta Matějů

Dvojice zastupující Česko v kategorii Cyber soutěže Young Lions, Alžběta Matějů a Kryštof Raška z českého startupu Liftago, řeší další z témat, které si přeje zpropagovat Organizace spojených národů, a sice genderovou nevyváženost.

„Za začátku to pro nás byla asi nejmíň chtěná věc, ale když jsme se seznámili detailněji s briefem, zjistili jsme, že se v něm dá najít víc insightů,“ řekl Raška v rozhovoru se zástupci firmy Lionhearted, která organizuje české národní kolo Young Lions. 

„Máme přesvědčit ženy, aby se nestyděly a nebály nahlásit případné násilí na nich páchané,“ uvedla Matějů. „Sexuální zneužití nebo jiný podobný druh násilí zažila zhruba každá desátá žena, takže jde o docela silné téma.“

Tým má oslovit skupinu žen, které jsou „digital natives“, tedy se hodně pohybují na sociálních sítích a umí je používat, a právě v tomto prostředí je zaujmout.