Televize Prima Zoom přináší čtyři rozhovory s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které natočil režisér Oliver Stone. Seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) přichází týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Prima Zoom je dává od 19. do 22. června vždy od 20.00.

Young Lions: Cyber řeší nerovnost pohlaví

Alžběta Matějů a Kryštof Raška osloví ženy v prostředí sociálních sítí.

Kryštof Raška a Alžběta Matějů

Kryštof Raška a Alžběta Matějů

Dvojice zastupující Česko v kategorii Cyber soutěže Young Lions, Alžběta Matějů a Kryštof Raška z českého startupu Liftago, řeší další z témat, které si přeje zpropagovat Organizace spojených národů, a sice genderovou nevyváženost.

„Za začátku to pro nás byla asi nejmíň chtěná věc, ale když jsme se seznámili detailněji s briefem, zjistili jsme, že se v něm dá najít víc insightů,“ řekl Raška v rozhovoru se zástupci firmy Lionhearted, která organizuje české národní kolo Young Lions. 

„Máme přesvědčit ženy, aby se nestyděly a nebály nahlásit případné násilí na nich páchané,“ uvedla Matějů. „Sexuální zneužití nebo jiný podobný druh násilí zažila zhruba každá desátá žena, takže jde o docela silné téma.“

Tým má oslovit skupinu žen, které jsou „digital natives“, tedy se hodně pohybují na sociálních sítích a umí je používat, a právě v tomto prostředí je zaujmout.