Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Čeští Young Lions letos v Cannes bez medailí

V kategoriích Print, Media a Cyber soutěže mladých kreativců vyhrály týmy jiných zemí.

Ani v jedné ze tří kategorií soutěže mladých kreativců do třiceti let Young Lions se letos nepodařilo českým týmům v Cannes zvítězit. V kategorii Media stanuly na prvních třech místech dvojice z Číny, Španělska a Chile, v kategorii Cyber se staly medailisty týmy z Brazílie, Británie a Singapuru. Bez bodu pro Česko skončila i předchozí kategorie Print, tu vyhráli Uruguajci.

Česko reprezentovala v kategorii Media dvojice Jan Kvěch a Jiří Novák z agentury McCann Praha, v kategorii Cyber pak Alžběta Matějů a Kryštof Raška z českého startupu Liftago, v Printu Christophe Wechsler a Michaela Žemlová z agentury Fallon.

Zatímco tak na „velkém festivalu“ dosáhla česká reklama díky agenturám Young & Rubicam Praha a McCann Praha už v tuto chvíli na svůj nejlepší výsledek v dosavadní historii (devět lvů včetně jednoho zlatého), v Young Lions pro ni zůstávají nejúspěšnějšími léta 2011 a 2012. České týmy zde tehdy vyhrály zlato dvakrát za sebou, v obou letech v kategorii Media: v roce 2011 opanovaly tuto kategorii absolventky oboru marketingové komunikace Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Hana Kundrátová a Kateřina Huňová, o rok později v ní zvítězili Lucie Koutná a Ondřej Krátký ze Starcom MediaVest.