Jubilejní 50. sezóna Divadla Járy Cimrmana se oficiálně zahájí v sobotu 1. října v areálu U Čápa v Příchovicích na Tachovsku. Program dne zahrnuje největší sraz cimrmanologů v Česku, spanilou jízdu v dobových kostýmech na historických kolech i křest knihy Půlstoletí s Cimrmanem. V kině Jas pak od 19 hodin proběhne představení hry Cimrman v říši hudby, které odvysílá Radiožurnál.

Young Lions v Ježově nové firmě Lionhearted

Letošní ročník mladých kreativců mění věkový limit, počet kategorií, výhru i pořadatele.

René Jež

René Jež

Od 23. do 27. května proběhne letos v Praze národní české kolo soutěže mladých kreativců Young Lions. Tradiční výroční klání mladých má nového provozovatele. Hlavní osoba se nemění, je jí dál René Jež. Ale protože už nepůsobí v mediálně-auditorské firmě Flemedia, která soutěž léta pořádala, převedl Jež akci do své nové firmy. Ta se – i v souvislosti s pořádáním Young Lions – nazývá Lionhearted. 

Také v samotné soutěži je několik novinek. Věkový limit pro účastníky se mění z 28 na 30 let. Je víc kategorií – dosud byly tři (Print, Online, Media), letos přibude čtvrtá, nazývá se Marketers a je určená pro zadavatele. Dál: vítězné týmy v každé z kategorií získají delegátský pas a ubytování na celý festival Cannes Lions, dříve to bylo pouze na čtyři dny.

Jasno už je o části partnerů jednotlivých kategorií. Partnerem kategorie Print bude Unie vydavatelů. Kategorii Media podpoří Petr Majerik. A mediální podporu akci tradičně zajistí Médiář.