V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Z Óčka odchází technický ředitel Hnilička

Dlouholetý manažer hudební televize Lukáš Hnilička se chce dál věnovat HbbTV.

Lukáš Hnilička při nedávné debatě Médiáře o HbbTV. Foto: Vojta Herout

Lukáš Hnilička při nedávné debatě Médiáře o HbbTV. Foto: Vojta Herout

Lukáš Hnilička odchází ke konci roku na vlastní žádost z pozice technického ředitele hudební stanice Óčko. „Ano, odcházím po vzájemné dohodě s vedením,“ potvrdil v oficiální zprávě. Věnovat se dál chce HbbTV, hybridní televizi kombinující klasické vysílání s internetem. Na Óčku dělal od roku 2005, od roku 2008 byl ředitelem zodpovědným za distribuci, televizní a vysílací technologie, nová média a rozvoj nového byznysu.

Novým technickým ředitelem Óčka bude od 1. ledna Alexander Brož, který předtím dělal ve stanici Top TV a společnosti ACE.

Tématu HbbTV se bude Médiář věnovat v nejbližších dnech. Přineseme průzkum znalosti technologie a také přepis debaty u našeho oválného stolu