Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Z vývojářské agentury Retigate se stal Devx

Třinecká digitální agentura chce ze svého města vybudovat centrum vývoje.

David Hotař

David Hotař

Původem třinecká digitální agentura Retigate Davida Hotaře a Marka Kříže změnila po čtyřech letech od svého vzniku svůj název na Devx. Agentura působí podle svých zástupců jako vývojářský subdodavatel reklamních a digitálních agentur a spolupracuje například s agenturami Havas Prague, Usertech, Firemedia, Flow Media a další.

„Změna značky je vyústěním našeho vývoje v posledním roce, kdy jsme si ověřili, že jsme partnerem pro reklamní a digitální agentury, které nemají dostatek vývojářských kapacit. My máme seniorní tým a kompletní vývoj pro ně pak subdodáváme,“ uvedl ředitel a většinový spolumajitel agentury Hotař (vlastní 60 %). Pod novou značkou Devx chce agentura vybudovat v Třinci místo sdružující místní vývojáře a designéry, jimž chce nabídnout takové podmínky, jaké by měli, kdyby šli do měst jako Brno nebo Praha.

Marek Kříž

Marek Kříž

Nový menšinový spolumajitel agentury Kříž do ní majetkově vstoupil koncem letošního července, když koupil 40% podíl. Kříž dále vlastní e-commerce agenturu Firemedia (100%) a je minoritním společníkem v e-commerce společnosti Woodies (5%).

Třinecká agentura tento rok plánuje zisk 1,1 milionu Kč. Současně připravuje nábor nových zaměstnanců, a to převážně na pozice webových a mobilních vývojářů.