Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Z24 testuje v multiplexu Prague Digital TV

Testovací obrazovka Z24 v síti Prague Digital TV

Testovací obrazovka Z24 v síti Prague Digital TV

Signál chystané „nekorektní“ informační televize Z24 se objevil v terestrickém vysílání, v regionálním multiplexu firmy Prague Digital TV Pavla Frombergera a Leoše Pohla. Ten pokrývá celou Prahu a necelou polovinu středních Čech, celkem Regionální síť 4 dosahuje k 17 % obyvatel Česka. Ode dneška Z24 v síti šíří statický obraz, jako informaci o budoucím programu.

Televize, jejímž menšinovým majitelem je Vladimír Železný, zatím nemá licenci od rady pro vysílání, nutný podklad pro vysílání, ani stálé místo v pozemních televizních sítích – v multiplexech s celostátním pokrytím momentálně nejsou žádné volné pozice. Neběží ani vysílání na internetu, to má přijít nejdřív v květnu. Plnohodnotné televizní vysílání pak slibuje „od léta“.