Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze).

Za ČTK bude s veřejností mluvit Weisser

Nový mluvčí nahrazuje dočasně Milenu Schmidovou, která jde na mateřskou.

Jan Weisser

Jan Weisser

Vnější komunikaci České tiskové kanceláře bude mít od 1. ledna 2016 na starosti Jan Weisser. V této funkci, zahrnující i funkci mluvčího ČTK, dočasně nahradí Milenu Schmidovou, která odešla na mateřskou dovolenou.

Weisser pracuje v ČTK od ledna 2015. Jako její obchodní zástupce byl ve styku se zahraničními agenturami a velvyslanectvími, s domácími vysokými školami, knihovnami a vědeckými institucemi. Pro vysokoškolské studenty organizoval přednášky o práci tiskové agentury.

Podle generálního ředitele ČTK Jiřího Majstra bude Weisserovým úkolem využívat ke komunikaci s veřejností víc sociální média. „Budeme v tomto prostředí podstatně aktivnější,“ uvedl Majstr.

Weisser se chce zaměřit především na mladší generaci. „Rád bych, aby si lidé uvědomili, že důležité zprávy se rodí v agentuře a že tam je také vždy nejrychleji a nejpohodlněji najdou,“ řekl.