Superdebaty České televize, iDnes.cz, Blesku, Deníku, Radiožurnálu i Duel Novy jsou za námi. Volební výsledky bude sledovat hlavně ČT24, poprvé ve velkém Nova. iDnes.cz přidá v sobotu od 13.55 volební studio s Václavem Klausem a Jiřím Paroubkem, Blesk v neděli od 15.00 na webu interview s Milošem Zemanem.

Za ČTK bude s veřejností mluvit Weisser

Nový mluvčí nahrazuje dočasně Milenu Schmidovou, která jde na mateřskou.

Jan Weisser

Jan Weisser

Vnější komunikaci České tiskové kanceláře bude mít od 1. ledna 2016 na starosti Jan Weisser. V této funkci, zahrnující i funkci mluvčího ČTK, dočasně nahradí Milenu Schmidovou, která odešla na mateřskou dovolenou.

Weisser pracuje v ČTK od ledna 2015. Jako její obchodní zástupce byl ve styku se zahraničními agenturami a velvyslanectvími, s domácími vysokými školami, knihovnami a vědeckými institucemi. Pro vysokoškolské studenty organizoval přednášky o práci tiskové agentury.

Podle generálního ředitele ČTK Jiřího Majstra bude Weisserovým úkolem využívat ke komunikaci s veřejností víc sociální média. „Budeme v tomto prostředí podstatně aktivnější,“ uvedl Majstr.

Weisser se chce zaměřit především na mladší generaci. „Rád bych, aby si lidé uvědomili, že důležité zprávy se rodí v agentuře a že tam je také vždy nejrychleji a nejpohodlněji najdou,“ řekl.