Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Za ministerstvo zdravotnictví mluví Šticha

Někdejší mluvčí ČT Ladislav Šticha střídá v komunikaci resortu Štěpánku Čechovou.

Ladislav Šticha

Ladislav Šticha

Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Svatopluka Němečka z ČSSD má od úterka nového tiskového mluvčího. Stal se jím bývalý mluvčí České televize a ministerstva obrany Ladislav Šticha. Vystřídal Štěpánku Čechovou, která nastupovala v dubnu 2014. Agentuře ČTK to řekl ředitel odboru komunikace s veřejností Jan Štoll. Čechová se podle něj sama rozhodla po dvou letech ukončit spolupráci. „Rozhodla se pokračovat ve své profesi jinde,“ uvedl.

Bývalý novinář Šticha získával profesionální zkušenosti deset let jako televizní redaktor a od roku 2003 na pozicích tiskového mluvčího nebo manažera PR a komunikace. Kromě ministerstva obrany mluvil i za vojenské zpravodajství. Z České televize odešel v lednu 2012, nedlouho poté, co pozici generálního ředitele opustil Jiří Janeček. Pak Šticha dělal mluvčího v České vodohospodářské společnosti a před dvěma lety nastoupil do energetické společnosti Centropol Energy.