Česká televize začíná dnes vysílat lokální program z nového regionálního studia v Českých Budějovicích. Minulý týden startovalo nové studio v Hradci Králové. Oba regiony tak mohou víc vstupovat do proudu ČT24 i produkovat vlastní Týden v regionech. Vedoucím redaktorem „regionu Jihozápad“ je Aleš Hazuka, „regionu Severovýchod“ pak Michal Klokočník. Dlouho už ČT vysílá lokálně z Brna, Ostravy a Prahy.

Za ministerstvo zdravotnictví mluví Šticha

Někdejší mluvčí ČT Ladislav Šticha střídá v komunikaci resortu Štěpánku Čechovou.

Ladislav Šticha

Ladislav Šticha

Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Svatopluka Němečka z ČSSD má od úterka nového tiskového mluvčího. Stal se jím bývalý mluvčí České televize a ministerstva obrany Ladislav Šticha. Vystřídal Štěpánku Čechovou, která nastupovala v dubnu 2014. Agentuře ČTK to řekl ředitel odboru komunikace s veřejností Jan Štoll. Čechová se podle něj sama rozhodla po dvou letech ukončit spolupráci. „Rozhodla se pokračovat ve své profesi jinde,“ uvedl.

Bývalý novinář Šticha získával profesionální zkušenosti deset let jako televizní redaktor a od roku 2003 na pozicích tiskového mluvčího nebo manažera PR a komunikace. Kromě ministerstva obrany mluvil i za vojenské zpravodajství. Z České televize odešel v lednu 2012, nedlouho poté, co pozici generálního ředitele opustil Jiří Janeček. Pak Šticha dělal mluvčího v České vodohospodářské společnosti a před dvěma lety nastoupil do energetické společnosti Centropol Energy.