V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Za zdravotnictví mluví místo Štichy opět Čechová

Mluvčí ministerstva zdravotnictví je opět Štěpánka Čechová, střídá Ladislava Štichu.

Štěpánka Čechová

Štěpánka Čechová

Do funkce mluvčí ministerstva zdravotnictví se zhruba po půl roce opět vrací Štěpánka Čechová, kterou koncem května vystřídal bývalý mluvčí České televize a ministerstva obrany Ladislav Šticha. Ten z tiskového odboru zdravotnického resortu odešel. 

Čechová nastoupila do funkce poprvé v dubnu 2014, předtím pracovala jako mluvčí ministerstva spravedlnosti. Dlouhodobě se věnovala publicistice a zpravodajství v několika médiích. V letech 2001 až 2007 a 2010 až 2012 pracovala jako editorka, redaktorka a moderátorka publicistických pořadů v Českém rozhlasu. Předtím působila mimo jiné v České televizi a v televizi Nova.

Vedle funkce mluvčí bude vykonávat i funkci ředitelky odboru komunikace s veřejností ministerstva zdravotnictví. Kromě ní působí v tiskovém oddělení ještě Dana Šalamunová,  Jana Francová a Martina Štanclová.

Ke změně mluvčí došlo s příchodem nového ministra, dosavadního ředitele Fakultní nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka (ČSSD), který v čele resortu nahradil koncem listopadu stranického kolegu Svatopluka Němečka.