Televize Prima v pondělí 23. ledna ve 13.10 spustila svůj placený kanál Prima Plus, určený pro území Slovenska. Vysílá u deseti operátorů, včetně terestrických sítí, celkem až pro 1,5 milionu domácností. První rok chce dávat jen produkci Primy (od 29. ledna novinku Temný kraj), uspěje-li, pak i akvizici.

Zabilo snad video takové to klasické blogování?

Místo textu obraz a emoce. Jak se proměnila individuální internetová tvorba pod tíhou videa, rokujeme v novém podcastu před blížícími se Czech Blog Awards. Poslouchejte.

Komercionalizace, profesionální žurnalistické postupy, fotografie, video – to vše se postupem doby navěsilo na texty, které kdysi poskytovaly mnohem větší prostor k imaginaci. Dojmy z proměn blogování v Česku shrnujeme v aktuální nahrávce.

Jak pohodlně poslouchat podcast

Na SoundCloudu nebo přes iTunes. Na SoundCloudu je to jednoduché: klikněte na profil Médiáře a najdete tam všechny publikované díly našeho vysílání. Přehrávat je lze buď přes web, anebo prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace pro Android nebo iOS. Na webu můžete zvuky vkládat do svých stránek, týmž způsobem jako videa z YouTube. Na iTunes je to stejně jednoduché: stačí přihlásit odběr.