Odstartoval lifestylový web Ženy.cz, se sloganem Hýbeme světem, kromě vlastních materiálů bude přinášet obsah časopisů Moje psychologie, Dieta, OK! Magazine a F.O.O.D. téhož vydavatele CN Invest. „Nechceme kopírovat stávající weby pro ženy. Vidím velký potenciál v tom, přinášet více obsahu z reálného života,“ uvádí šéfka projektu Dita Křížová, jež do března dělala v digitálním týmu Českého rozhlasu. Projekt chce za rok získat půl milionu reálných uživatelů měsíčně.

Zabilo snad video takové to klasické blogování?

Místo textu obraz a emoce. Jak se proměnila individuální internetová tvorba pod tíhou videa, rokujeme v novém podcastu před blížícími se Czech Blog Awards. Poslouchejte.

Komercionalizace, profesionální žurnalistické postupy, fotografie, video – to vše se postupem doby navěsilo na texty, které kdysi poskytovaly mnohem větší prostor k imaginaci. Dojmy z proměn blogování v Česku shrnujeme v aktuální nahrávce.

Jak pohodlně poslouchat podcast

Na SoundCloudu nebo přes iTunes. Na SoundCloudu je to jednoduché: klikněte na profil Médiáře a najdete tam všechny publikované díly našeho vysílání. Přehrávat je lze buď přes web, anebo prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace pro Android nebo iOS. Na webu můžete zvuky vkládat do svých stránek, týmž způsobem jako videa z YouTube. Na iTunes je to stejně jednoduché: stačí přihlásit odběr.