Seriál Mordparta s Jiřím Bartoškou se vysílal do minulé neděle, dnes televize Prima nasadí po 20. hodině na svém hlavním kanálu „českého Schimanskiho“, další vlastní kriminální seriál Polda. Policistu, který se po dvaceti letech probudil z kómatu, představuje David Matásek, sekunduje mu Igor Orozovič. Polda se střetne s druhými řadami úspěšných děl konkurence – Doktorem Martinem na ČT1 a s show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. Po 21.30 na ČT1 začíná satirické Kosmo.

Zabilo snad video takové to klasické blogování?

Místo textu obraz a emoce. Jak se proměnila individuální internetová tvorba pod tíhou videa, rokujeme v novém podcastu před blížícími se Czech Blog Awards. Poslouchejte.

Komercionalizace, profesionální žurnalistické postupy, fotografie, video – to vše se postupem doby navěsilo na texty, které kdysi poskytovaly mnohem větší prostor k imaginaci. Dojmy z proměn blogování v Česku shrnujeme v aktuální nahrávce.

Jak pohodlně poslouchat podcast

Na SoundCloudu nebo přes iTunes. Na SoundCloudu je to jednoduché: klikněte na profil Médiáře a najdete tam všechny publikované díly našeho vysílání. Přehrávat je lze buď přes web, anebo prostřednictvím jednoduché mobilní aplikace pro Android nebo iOS. Na webu můžete zvuky vkládat do svých stránek, týmž způsobem jako videa z YouTube. Na iTunes je to stejně jednoduché: stačí přihlásit odběr.