Slovinský reklamní festival Golden Drum má mezi 250 pracemi na shortlistu i 30 českých přihlášek, které jakoby kopírovaly letošní úspěch české reklamy na Cannes Lions. Takže 16 je od Young & Rubicam (zejména oceněné kampaně pro UNHCR a pro Forbes), 5 od McCann Prague (kampaně pro Náš grunt), 4 od české DDB (kampaně pro McDonalds), 2 od Fallonu (kampaně pro Škodu Auto pro Yeti a Kodiaq) a po jedné od Mustardu (klient Škoda Auto), Kaspen/Jung von Matt (Budějovický Budvar) a Ogilvy & Mather (výstava David Cronenberg: Evolution v Praze). Výsledky v pátek 21. října.

Značka Incoma mizí z trhu, fúzuje s GfK

Německá výzkumná agentura po 24 letech pohltila svou místní konkurenci.

Tomáš Drtina. Foto: GfK

Tomáš Drtina. Foto: GfK

K 31. srpnu se završila fúze výzkumných agentur GfK Czech a Incoma GfK. Firma bude dál fungovat pod jedním názvem GfK Czech. GfK i Incoma vystoupily na český výzkumný trh v roce 1991. Spolupracují od roku 2000, kdy německá GfK do Incomy poprvé kapitálově vstoupila. Postupně se spolupráce prohlubovala, firmy sdílely některé aktivity, letos se obě plně propojují.

Dosavadní spolumajitel a ředitel Incomy Tomáš Drtina je od letošního března generálním ředitelem GfK Czech a GfK Slovakia, tedy české a slovenské pobočky GfK.