Jan Dražan, zástupce šéfredaktora Echa, a Jan Pergler, někdejší novinář, teď manažer v ČSOB, vydávají ve vlastním Nakladatelství Zeď druhou knihu. První byla série rozhovorů Náš Václav Havel, druhou je román Ferdinanda Peroutky Oblak a valčík. První pokřtili 17. listopadu, druhou pak 7. prosince a úspěšně na ni vybírali na Hithitu. Obě je možné běžně koupit, i přes internet.

Zpravodaj ČT Pazderka přejde do Aktuálně.cz

Po 11 letech v televizi bude Josef Pazderka zástupcem šéfredaktora zpravodajského webu.

Josef Pazderka. Repro: Česká televize

Josef Pazderka. Repro: Česká televize

Dlouholetý zahraniční zpravodaj České televize Josef Pazderka se od listopadu stane zástupcem Pavla Tomáška, šéfredaktora zpravodajského webu Aktuálně.cz. Ten vydává Economia Zdeňka Bakaly. Má se stát oporou zahraničního týmu a pomoci rozvíjet audiovizuální zpravodajství, informovala dnes Economia.

Pazderka v České televizi působil od roku 2005, byl zpravodajem v Rusku (od roku 2006), pak ve Varšavě (od roku 2012), odkud pokrýval dění v Polsku, v Pobaltí a na Ukrajině. Předtím v letech 1999 až 2004 pracoval ve společnosti Člověk v tísni, mimo jiné jako humanitární pracovník v Čečensku. Vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii.

Economia tak oznamuje první z „několika nových posil“, které nedávno avizoval generální ředitel Roman Latuske. Naopak odejít z Economie se předtím rozhodli Jindřich Šídlo, Jiří Kubík, Václav Dolejší, Radek Nohl a Lucie Stuchlíková, ti všichni zamířili do nově budované redakce zpravodajství Seznamu.