Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Online magazín 067 vybral za první den na předplatném 74.700 Kč

Zhruba polovinu tvoří vícenásobné firemní předplatné.

Titulní strana magazínu 067

Titulní strana magazínu 067

Celkem 83 ročních předplatných po 900 Kč přijali za první den tvůrci nového online čtrnáctideníku 067 v čele s publicistou Petrem Koubským. Sdělili to na dotaz Médiáře prostřednictvím Facebooku. Deset abonmá přitom koupily firmy Novell a SAP, dvanáct Hewlett Packard, osm SWS.

Celkem tak od firemních i individuálních předplatitelů přišlo 74.700 Kč. Další peníze jsou na cestě. „Nedokončených transakcí je hodně, protože ještě nemáme zprovozněné platby kartou a jedinou možností je bankovní převod,“ sdělila redakce. Ta nabízí jedinou formu předplatného – roční, a to za zmíněných 900 Kč. Platby kartou slibuje zprovoznit do dvou týdnů.

Formálně střídmý čtrnáctideník 067 přinesl v prvním, grátis vydání tři články. Název titulu odkazuje k záměru být elitním médiem pro 6,7 % populace. Vztaženo k tuzemskému internetovému publiku (Netmonitor za říjen ukázal 6,81 milionu uživatelů) by to znamenalo přes 456 tisíc lidí.