Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

7up od Pepsi s cukrem, stévií a nižším obsahem kalorií

Výrobce limonád PepsiCo mění v Česku složení u dalšího ze svých nápojů. Místo fruktózo-glukózového sirupu se bude jako jedno ze sladidel nápoje 7up používat cukr. Zároveň bude slazen nízkokalorickou stévií, což i přes použití cukru zaručit až 30% snížení počtu kalorií v nápoji. Cena limonády se po úpravě složení nezmění. Nápoj s inovovaným složením bude v obchodech od letošního října. Kromě Česka zavádí Pepsi novou recepturu také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. 7up s novým složením se pro domácí trh bude vyrábět v pražských Vysočanech, 30% produkce pak půjde na export do Maďarska a na Slovensko.

Litrová lahev limonády 7up

Litrová lahev limonády 7up

Už dříve změnila firma složení u koly Pepsi. Změna na cukr byla slovy generálního ředitele PepsiCo ČR Josefa Neumanna „zákazníky přijata pozitivně a za první pololetí 2017 zvýšila prodej koly Pepsi meziročně o 4,5 %“. Rozhodnutí o změně složení u 7up padlo v PepsiCo už před rokem v rámci celkové strategie snižování kalorické hodnoty. „Od této změny si také slibujeme posílení trhového podílu mezi sycenými nealkoholickými nápoji nekolového typu,“ doplnil Neumann.

V zemích západní Evropy se 7up sladí cukrem už delší dobu. Změna složení ve střední Evropě je tak jistým přiblížením, ačkoliv se složení i obsah kalorií stále mohou lišit. 7up vyrobený v Česku se totiž sladí řepným cukrem vyrobeným z cukrové řepy vypěstované na českých polích.