A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Ackee vstupuje na německý trh, chystá aplikaci pro Bundestag

České vývojářské studio Ackee, která loni otevřelo svou pobočku v Berlíně, vyhrálo tendr na novou mobilní aplikaci pro Německý spolkový sněm. Aplikace přinese informace o poslancích, výborech, aktuality o Bundestagu, hlavní funkcionalitou bude živý přenos ze zasedání. Navrženým konceptem na představení Bundestagu veřejnosti porazila česká firma několik německých. Roli ve výběrovém řízení nehrála jen cena, ale nápad a kvalita konceptu. “Bundestag je prestižní záležitost a otevře nám v Německu spoustu dalších možností,” pochvaluje si Josef Gattermayer, spoluzakladatel Ackee a vedoucí německé pobočky.

Autoři dbali především o grafické řešení a promyšlenou uživatelskou zkušenost. “Aplikace obsahuje opravdu hodně informací, a aby se uživatel neztratil v záplavě textu, bylo důležité zaměřit se na každý detail od typografie, přes ikony a rozložení až k systému barev. Chtěli jsme svěží a nadčasový design, který důstojně představí německý Bundestag v moderním světě aplikací,” řekl hlavní designér Ackee Roman Gordienko.

Bundestag od Ackee

Bundestag od Ackee

Aplikace pro Bundestag zobrazí všechny informace o poslancích i aktuality

Aplikace pro Bundestag zobrazí všechny informace o poslancích i aktuality

V současné době je stále dostupná původní aplikace Bundestagu z roku 2010 s více než 850.000 stažení, která ale podle Ackee už neodpovídá technickým požadavkům. “Vzhledem ke značným změnám uživatelského prostředí jsme navrhli kompletně novou aplikaci. Vyvíjet budeme nativně pro platformy iOS a Android,” dodal Josef Gattermayer. Aplikace by měla být hotová během druhého kvartálu 2018.