Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Aféry bude místo Kristelové uvádět Novotný

Pavel Novotný jako moderátor pořadu Aféry. Foto: TV Barrandov

Pavel Novotný jako moderátor pořadu Aféry. Foto: TV Barrandov

Televize Barrandov představila nového moderátora jednoho ze svých původních pořadů Aféry. Místo Kateřiny Kristelové, která teprve nedávno vystřídala Heidi Janků, bude Aféry uvádět Pavel Novotný. Ten v minulosti moderoval bulvární magazín Prásk konkurenční Novy a na Barrandově dosud dělal dramaturga. Moderování Afér, pořadu, kde lidi mluví o svých problémech, se ujme v pondělí 26. února od 22.20. „V premiérových dílech přijdou na přetřes mnohem odvážnější a také pikantnější témata,“ uvádí vedení Barrandova. Ten Aféry vysílá čtyřikrát týdně.

„Pavel Novotný byl dlouholetým moderátorem na konkurenční stanici a jeho výsledky sledovanosti byly výborné. I proto jsem se rozhodl nabídnout mu pozici moderátora,“ uvedl generální ředitel a majitel televize Barrandov Jaromír Soukup. „Nebude lehké navázat na moderátorské výkony obou žen,“ prohlásil Novotný ke Kristelové a Janků, „každopádně každá nová práce je výzvou a obnáší určitou přípravu. Pevně věřím, že to zvládnu.“