Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Agenturu Scholz & Friends bude řídit Hájková

Barbora Hájková

Barbora Hájková

Agentura Scholz & Friends bude mít v čele opět ženu. Od prosince bude agenturu řídit Barbora Hájková, posledních šest let její account director, respektive client service director. Předtím pracovala v agenturách Ogilvy Action a Fabrika. Nahradí Kamilu Tehranian, která odchází z čela firmy po devíti letech. Informoval o tom Tomáš Kopečný, většinový vlastník agentury, v níž má menšinový podíl i německá Scholz & Friends.

Kopečný zvýší svůj podíl ve firmě na 75 %, přejde na něj totiž 10% podíl, který dosud vlastnila Kamila Tehranian. Německá Scholz & Friends dál drží 25 %.