Agregátor slev má i Ringier, vydavatel Blesku. Sleviště.cz koupil v online dražbě

Za Sleviště dal Ringer 19 600 korun. Web zatím oficiálně nepředstavil. Už si ale stihl popudit největšího hráče na trhu, server Slevomat.cz.

Logo Sleviště. Repro: facebook.com

Logo Sleviště. Repro: facebook.com

Na vlně módy serverů s nabídkou hromadných slev se veze i vydavatel bulvárů Blesk a Aha! či týdeníku Reflex, česká pobočka švýcarsko-německého vydavatelství Ringier Axel Springer. V prosinci koupil projekt Sleviště.cz, na níž provozuje agregátor slevových serverů.

Vydražil ho na webu Webtrh.cz, a to za částku 19 600 korun (v ceně doména, systém a stránka na Facebooku). „Springier“ tak nemusel sáhnout příliš hluboko do peněz, jichž si na akvizice internetových projektů ve střední Evropě připravil celkem 100 milionů eur.

Koncem listopadu systém Sleviště.cz monitoroval kolem 40 serverů, momentálně jich má 92, převážně české, ale i zítra startující slovenský Zlavomat.

„Sleviště je server, kde každý den najdete aktuální server s minimální hodnotou 40 %. Můžete si také nastavit, jaké slevy Vám budou chodit na email. U jednotlivých poskytovatelů naleznete recenze zákazníků. Mise: Naším cílem je ušetřit návštěvníkům čas a peníze. Produkty: Slevy!“ tak Ringier láká na svůj web na Facebooku.

Grouponi.bg, bulharska verze Kupon.cz. Repro: grouponi.bg

Grouponi.bg, bulharská verze Kupon.cz. Repro: grouponi.bg

Ringier zatím Sleviště oficiálně nepředstavil. Už si ale stihl popudit největšího hráče na trhu, server Slevomat.cz. Zakladatel Slevomatu - serveru, který v Česku slevovou horečku rozpoutal - Tomáš Čupr na Twitteru tvrdí, že motto Sleviště „největší rozcestník českých slev“ je „v podstatě čistá lež“.

Ve Slevomatu drží minoritní podíl společnost Miton, strategický partner (a Slevomat má menšinový podíl ve stejně zaměřeném portálu VykupTo.cz). Slevomat s Mitonem Slevišti konkurují serverem Kupon.cz (agreguje nové nabídkynabízí bazar starších). V těchto dnech uvedli jeho bulharskou verzi.

Sdílejte